Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach

Radłowskie Miejskie Centrum Kultury było gospodarzem powiatowych zawodów szachowych rozegranych 15 listopada. Zgodnie z regulaminem Szkolnego Związku Sportowego szachowa rywalizacja w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej odbywa się w formie drużynowej, a drużynę stanowi czworo zawodników, wśród których musi  być przynajmniej jedna dziewczynka. W oparciu o tę zasadę do zawodów w obu kategoriach wiekowych przystąpiły drużyny reprezentujące Szkołę Podstawowa w Ciężkowicach.

Z najlepszej strony w turnieju pokazała się nasza młodsza drużyna w składzie: Bartosz Szymański, Konrad Król, Stanisław Dziuban i Natalia Szymańska, która w dziewięciu pojedynkach odniosła siedem zwycięstw, raz zremisowała i raz musiała uznać wyższość rywali. W końcowej klasyfikacji pozwoliło to na zajęcie trzeciego miejsca. Nieco gorzej poszło naszej drużynie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Reprezentację naszej szkoły wśród dziesięciu drużyn sklasyfikowano na miejscu VII. Naszą drużynę tworzyli: Nikodem Gut, Kacper Dziuban, Igor Kotul i Anita Gomułka.

Wyniki naszych szachistów na tle wielu zawodników legitymujących się szachowymi kategoriami zaliczyć należy do znaczących osiągnieć Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach.

Joanna Dziuban

18 listopada 2022