II Diecezjalny Konkurs o św. Janie Pawle II
Zabawa, 18 maja 2023 r.

Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od was nie wymagali – mówił św. Jan Paweł II. Zachęceni tymi słowami uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Diecezjalnym Konkursie o św. Janie Pawle II. Konkurs składał się z czterech kategorii, z czego  w trzech wystartowali nasi uczniowie. Były to kategoria plastyczna, muzyczna i test wiedzy. Ostatnia z kategorii składała się z dwóch części: etapu szkolnego i finału.

8 maja w etapie szkolnym udział wzięli: Natalia Szymańska (V), Natalia Lorek (V), Jakub Szczudrawa (IV). Do finału zakwalifikowali się Natalia Szymańska i Jakub Szczudrawa.

W konkursie plastycznym wzięło udział wiele dzieci z klas I – III, lecz zgodnie z regulaminem można było wysłać tylko 3 prace. Komisja pod przewodnictwem pani katechetki mgr Anety Kozioł wybrała prace: Filipa Cygana (I), Emila Gwoździa (II) i Daniela Witka (II).

Konkurs muzyczny, do którego przygotowywała dzieci mgr Małgorzata Miłkowska, był rozstrzygnięty na podstawie nagrań nadesłanych do komisji konkursowej. Z naszej szkoły zostały wysłane 2 nagrania: Izabeli Treli, która wykonała utwór Nie zastąpi Ciebie nikt oraz Anny Miłkowskiej, która zaprezentowała piosenkę  Z tej ziemi.

W finale w kategorii muzycznej finalistką została Izabela Trela, zajmując I miejsce, a Anna Miłkowska zajęła miejsce II.

W kategorii plastycznej na III miejscu znalazła się praca Filipa Cygana. Test wiedzy w finale zapewnił III miejsce Natalii Szymańskiej. Również Jakub Szczudrawa zajął wysokie miejsce, ale tuż za podium.

Niech wstawiennictwo naszego świętego rodaka i patrona naszej szkoły będzie dla laureatów najlepszą nagrodą i niech motywuje każde dziecko do podejmowania nowych, wartościowych wyzwań.

ks. Grzegorz Banaś

19 maja 2023