II miejsce w Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej

Z wielką radością pragniemy poinformować, że Chór Szkoły Podstawowej im św. Jana Pawła II w Ciężkowicach zdobył II miejsce w Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej „To jest Moja Matka, ta Ojczyzna” w Wadowicach. W trakcie przesłuchań konkursowych nasi chórzyści wykonali Ojczyznę Marka Grechuty i Ty prowadzisz nas - utwór Wiesława Węglarza poświęcony naszemu patronowi św. Janowi Pawłowi II. Chór został również zaproszony do udziału w Koncercie Laureatów, gdzie wykonał obydwa utwory konkursowe. Nasza prezentacja została nagrodzona gromkimi brawami, a jury podkreśliło bardzo wysoki poziom artystyczny występu i wyjątkową kulturę sceniczną chóru   .
Konkurs odbył się w dniach 19-21.10.2018 roku w Parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Honorowy patronat nad konkursem objęła Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak.

Małgorzata Miłkowska

21 października 2018