Jak pierwszoklasiści zostali czytelnikami...

W ramach propagowania wśród uczniów czytelnictwa oraz współpracy z Miejsko - Gminną Biblioteką Publiczną w Ciężkowicach 24 kwietnia uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do Biblioteki, gdzie oficjalnie stali się jej członkami. Zostali zapoznani z regulaminem Biblioteki i złożyli ślubowanie czytelnika. Uroczystości towarzyszyło spotkanie z autorką bajek dla dzieci i ilustratorką, Edytą Zarębską. Pisarka w sposób ciekawy opowiadała dzieciom o tym, jak spełniło się jej marzenie o pisaniu książek, a jej mąż śpiewał piosenkę zachęcającą dzieci do odwiedzania biblioteki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Wszystkim nowym małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Maria Król

24 kwietnia 2019