Jasełka

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną, 22 grudnia w naszej szkole było inaczej niż zwykle. Po pierwszej lekcji wszystkie klasy udały się na salę gimnastyczną, gdzie klasa II a z wychowawczynią, panią Marią Król prezentowały przygotowane przez siebie Jasełka. Istotną rolę w widowisku odegrał szkolny chór pod opieką pani Małgorzaty Miłkowskiej, który przepięknym śpiewem kolęd wprowadził wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastój. Po zakończeniu Jasełek wręczono dyplomy i nagrody za udział w różnych konkursach.

Za godne reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych i przejście do kolejnego etapu  nagrody otrzymali:

Kacper Dziuban z kl. VIII a w Małopolskim Konkursie Geograficznym i w Małopolskim Konkursie  Historycznym;

Magdalena Dziuban z kl. VIII c w Małopolskim Konkursie Chemicznym;

Adam Naes z kl. VIII b w Małopolskim Konkursie Języka Niemieckiego.

Wręczono też nagrody i dyplomy za udział w szkolnym konkursie Cywilizacje starożytne.

I miejsce zajęła Angelika Ligęza z kl. VIII c;

II miejsce – Natalia Szymańska z kl. V a;

III miejsce – Sylwia Kozik z kl. V b;

Patryk Waza z kl. VII.

Wyróżnienia otrzymali:

Jakub Hołda z kl. VI b;

Wiktoria Niziołek z kl. VIII b;

Aurelia Padoł z kl. VI b;

Szymon Szczerba z kl. VII.

Nagrodzono też zwycięzców Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania ze ZrozumieniemAnnę Miłkowską z kl. IV b i Karinę Toporkiewicz z klasy VI b.

Dużo emocji wzbudzał trwający w szkole konkurs na najlepszy graficzny symbol przedstawiający integrację osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. Najwyżej oceniono i nagrodzono pracę ucznia klasy
IV a Radosława Truchana
. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Renata Gadecka

23 grudnia 2022