Jesienne bieganie

Równocześnie z nowym rokiem nauki rusza kolejny rok sportowej rywalizacji szkół. Tradycją już jest, że na pierwszy rzut w szranki stają uczniowie rywalizujący w biegach przełajowych. Nie inaczej było tym razem. 28 września na boiskach TKKF Pogórze i terenach do nich przyległych w Ciężkowicach rozegrane zostały gminne biegi przełajowe Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli rywalizacji prowadzonej przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Promując aktywność fizyczną i umożliwiające start jak największej liczbie uczniów, organizatorzy zdecydowali się na rozegranie zawodów w formule indywidualnej, chociaż kolejny szczebel rywalizacji obejmować będzie biegi sztafetowe. Miejsca zajmowane przez uczniów danej szkoły w poszczególnych biegach zamienione zostały na punkty, a ich suma zdobytych przez daną szkołę pozwoliła na stworzenie klasyfikacji drużynowej. Tym samym wyłoniono szkoły, które wystawią reprezentacje na Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Z niekrytą satysfakcją odnotowujemy, iż w każdej z kategorii reprezentanci naszej szkoły odnieśli drużynowe zwycięstwo w końcowych klasyfikacjach. Na ich kształt wpłynęły oczywiście poszczególne osiągnięcia indywidualne, a najważniejsze z nich to:
• I miejsce w biegu chłopców – roczniki 2008 - 2009 – Tymoteusz Skowron
• II miejsce w biegu chłopców – roczniki 2008 - 2009 – Wiktor Stanuch
• III miejsce w biegu chłopców – roczniki 2008 - 2009 – Kacper Dziuban
• IV miejsce w biegu chłopców – roczniki 2008-2009 – Hubert Hołda
• I miejsce w biegu chłopców – roczniki 2006 - 2007 – Paweł Korcik
• II miejsce w biegu chłopców – roczniki 2006 - 2007 – Szymon Dziuban
• III miejsce w biegu chłopców – roczniki 2006 - 2007 – Bartłomiej Kapałka
• II miejsce w biegu dziewcząt – roczniki 2006 - 2007 – Ewelina Maciaszek
• IV miejsce w biegu dziewcząt – roczniki 2006 - 2007 – Matylda Hołda
• IV miejsce w biegu dziewcząt – roczniki 2008 - 2009 – Ada Uznańska
• II miejsce w biegu chłopców – rocznik 2005 – Krystaian Banaś
• IV miejsce w biegu chłopców – rocznik 2004 – Kacper Woźniak
• III miejsce w biegu chłopców – rocznik 2003 – Rafał Pabian
• II miejsce w biegu dziewcząt – rocznik 2005 – Patrycja Ablewicz
• I miejsce w biegu dziewcząt – rocznik 2003 – Aleksandra Skrabska
• II miejsce w biegu dziewcząt – rocznik 2003 – Sylwia Jamka
• IV miejsce w biegu dziewcząt – rocznik 2003 – Joanna Woźniak
Pozostali reprezentanci naszej szkoły w zawodach: Igor Kotul, Szymon Sajak, Jakub Bawołek, Radosław Piotrowski, Kamil Dudka, Wiktor Rutka, Daniel Bawołek, Mikołaj Zabawski, Bartosz Popiela, Maciej Zięcina, Hubert Żaba, Konrad Piotrowski, Damian Ligęza, Dawid Dudka, Gabriel Dziubaczka, Patryk Szostek, Kamil Hołda, Maciej Rutka, Patryk Bajorek, Krystian Uznański, Jakub Mirek, Mateusz Gniadek, Sebastian Nowak, Adrian Florek, Patryk Bućko, Michał Drużba, Jakub Brotoń, Daniel Kurczab, Daniel Jamka, Bartłomiej Gumola, Magdalena Woźniak, Nina Wojtaczka, Julia Gebert, Emilia Szybowska, Julia Rutka, Wiktoria Niziołek, Weronika Semla, Kamila Frączek, Natalia Bajorek, Justyna Osysko, Patrycja Olchawska, Julia Kras, Julia Szybowska, Anna Zych, Partycja Gomułka, Oliwia Oślizło, Zuzanna Gabor, Marcelina Osysko, Wiktoria Majcher, Justyna Gucwa, Kinga Feć, Magdalena Wietecha, Kaja Wojtaczka, Wiktoria Janas.

Joanna Dziuban

28 września 2018