Jestem AS – Akceptuję Siebie

Sukcesy Asa od najmłodszych lat – to drugie zadanie, które wykonała klasa III a. Miało ono na celu coraz lepsze poznawanie siebie i budowanie poczucia własnej wartości. Uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do realizacji zadania, które pozwoliło cofnąć się wspomnieniami do lat wcześniejszych, a nawet zaangażować rodziców i dziadków. Na małych karteczkach uczniowie zapisywali swoje sukcesy, osiągnięcia mniejsze i większe, dzieląc je na okresy  życia: 0-3 lat, 3-6 lat, 6-9 lat i ostatni to wiek 9-10 lat. Pierwszy okres życia to informacje przekazane głównie przez  bliskich dorosłych, kolejne to osiągnięcia pamiętane już przez dzieci. Były emocje, porównywanie kto w pierwszych miesiącach życia był lepszy, kto szybszy, kto potrafił więcej, kto lepiej.  Wnioskiem końcowym było stwierdzenie, że każdy na swoim koncie ma wiele dokonań,  każdy jest inny,  wartościowy i niepowtarzalny, każdy ma swój czas i tempo do wykonywania zadań, każdy pracując, może osiągnąć wiele. Sukcesy Asa od najmłodszych lat – to drugie zadanie, które wykonała klasa III a. Miało ono na celu coraz lepsze poznawanie siebie i budowanie poczucia własnej wartości. Uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do realizacji zadania, które pozwoliło cofnąć się wspomnieniami do lat wcześniejszych, a nawet zaangażować rodziców i dziadków. Na małych karteczkach uczniowie zapisywali swoje sukcesy, osiągnięcia mniejsze i większe, dzieląc je na okresy  życia: 0-3 lat, 3-6 lat, 6-9 lat i ostatni to wiek 9-10 lat. Pierwszy okres życia to informacje przekazane głównie przez  bliskich dorosłych, kolejne to osiągnięcia pamiętane już przez dzieci. Były emocje, porównywanie kto w pierwszych miesiącach życia był lepszy, kto szybszy, kto potrafił więcej, kto lepiej.  Wnioskiem końcowym było stwierdzenie, że każdy na swoim koncie ma wiele dokonań,  każdy jest inny,  wartościowy i niepowtarzalny, każdy ma swój czas i tempo do wykonywania zadań, każdy pracując, może osiągnąć wiele.

Maria Król

02 czerwca 2024