Karnawałowy zawrót głowy

W dniach 23-27.01.2023 uczniowie naszej szkoły zaaranżowali Tydzień Karnawałowy, polegający na przebieraniu się za różne postacie.

Codziennie można było stać się kimś innym. W poniedziałek na szkolnym korytarzu można było spotkać przeróżnych ludzi wiedzy – odkrywców i wynalazców, we wtorek postacie z filmów, a w środę bohaterów bajek. Czwartek poświęcony był postaciom historycznym. W związku z tym pojawili się rycerze, żołnierze, królowie. Najbardziej kolorowo zrobiło się w piątek – w dzień jednego koloru. Każdy mógł być wtedy ubrany od stóp do głów w jednym kolorze.

Była to ciekawa inicjatywa, która sprawiła uczniom sporo radości, gdy mogli chociaż na  jeden dzień  stać się kimś innym i zrobić na kolegach wrażenie pomysłowym strojem. Poza tym była to okazja do wykazania się znajomością tematyki filmowej, historycznej i  naukowej.

Małgorzata Bajorek

17 lutego 2023