Kartki z powstania

Dnia 12 marca 2019 r. uczniowie klas siódmych i ósmych udali się na wycieczkę do Tarnowa do kina Marzenie, ale tym razem nie na film, a na przedstawienie teatralne pt. Kartki z powstania przygotowane tam przez Kielecki Teatr Lektur. Spektakl powstał w oparciu o tekst książki Mirona Białoszewskiego Pamiętnik z powstania warszawskiego. Mimo różnych ograniczeń wynikających zapewne z „objazdowego” charakteru wspomnianego teatru, spektakl się podobał. Niektórych uczniów skłonił do przemyśleń, innych do dyskusji, a niektórych zachęcił do sięgnięcia po literaturę dotyczącą spraw związanych z powstaniem warszawskim. Po przedstawieniu mieliśmy jeszcze chwilę na frytki i kebab, a potem udaliśmy się do szkoły na pozostałe lekcje.

Renata Gadecka

12 marca 2019