Każdy jest AS – III b

Klasa IIIb stara się wciąż poznawać siebie, swoje mocne strony, a także wzmacniać pozytywną samoocenę. Dzieci uczą się doceniać innych oraz to, co mają w danej chwili.

W ramach zadania na drugie półrocze Każdy jest AS wykonaliśmy dwa działania:

1) Na małych karteczkach dzieci pisały dobre cechy kolegów lub coś miłego o nich lub dla nich, a następnie przemieszczały się po klasie i przyklejały na kartce z imieniem konkretnego dziecka. Napisy były zakryte aż do momentu, kiedy trafiły do adresata. Każde dziecko zapoznało się w ciszy ze swoją kartą, a ci, którzy chcieli, czytali zapisane na niej informacje na głos.

2) Wychowawca przygotował zestaw cytatów i dobrych myśli, które były losowane przez uczniów. Niektóre z nich były proste i czytelne dla dzieci, nad innymi chwilkę się zatrzymywaliśmy, by wyjaśnić ich znaczenie.

Staramy się przy różnych okazjach podkreślać, że choć różnimy się bardzo, to powinniśmy się wzajemnie szanować i akceptować.

Warto też przypominać dzieciom, że jeżeli ktoś nie ma jakiejś cechy, nie jest „idealny”, to nie znaczy, że jest zły, niedobry, niefajny czy nic niewarty. Bo tak naprawdę… Każdy jest As.

Małgorzata Gaj

10 maja 2024