Klasa I a stawia na zdrowie

Pierwszoklasiści poznają zasady prawidłowego odżywiania, uczą się, czego należy jeść najwięcej, czego mniej, a jakich produktów unikać. Wiedzą już, że warzywa i owoce powinny być ważnym składnikiem ich codziennej diety, co zobaczyli w wersji na wesoło Piramidy Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dla dzieci i młodzieży.

Podczas zajęć odkrywali różnorodne, pełne świeżości i smaku produkty, uczyli się uważnego jedzenia z wykorzystaniem wszystkich zmysłów, rozwijali swoje słownictwo kulinarne. Ćwiczyli umiejętności przygotowywania potraw o dostosowanym do wieku stopniu trudności. W Dniu Jabłka poznali szczególne zalety jabłek. Na co dzień starają się próbować różnych surówek na obiedzie szkolnym. Dzięki zaangażowaniu rodziców warzywa i owoce pojawiły się w przekąskach na zabawach oraz w drugim śniadaniu. Zagościły również w wystroju klasy. W odpowiedzi na zadanie z projektu Postaw na zdrowie uczniowie zdecydowali też, że środy będą dniami bez słodyczy. Będzie to dobry początek kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych.

Joanna Roczniak

22 listopada 2022