Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

Klasa III b w Krynicy-Zdroju

 

Dnia 19 maja 2022 r. klasa III b wzięła udział w wycieczce do Krynicy-Zdroju. Naszym środkiem transportu był pociąg. Była to fantastyczna atrakcja dla dzieci. Dodatkowo mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy doliny Popradu. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się do dolnej stacji kolejki linowo-terenowej na Górę Parkową. Dzięki nowoczesnej technologii mogliśmy się przenieść do roku 1933. Słuchaliśmy audycji radiowych bazujących na wiadomościach z tamtych lat oraz oglądaliśmy historie z życia ludzi z lat 30. XX wieku.

Na szczycie góry czekały na dzieci Rajskie Ślizgawki, czyli instalacja składająca się z kilku długich zjeżdżalni o różnym stopniu nachylenia. Po wspaniałych zabawach i zakupie pamiątek zaczęliśmy schodzenie z góry. Na szlaku mogliśmy podziwiać wiele urokliwych miejsc, takich jak: Zakątek Kraszewskiego, Czapli i Łabędzi Staw, Polanę Michasiową, Kaplicę Przemienienia, drewniane altanki oraz Leśne Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Zdrojów Krynickich.

Po dotarciu na deptak mieliśmy chwilę relaksu przy smacznych lodach. Następnie przeszliśmy tą kultową ulicą, podziwiając Stare i Nowe Domy Zdrojowe. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Pijalni Głównej. Po zakupie pamiątek udaliśmy się w kierunku dworca PKP.

 

Foto

Beata Bieniek

31 maja 2022
Źródło grafiki: http://fatamorgana26.blogspot.com/

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS