Klasa IV b w parku linowym

Dnia 18 czerwca uczniowie klasy IV b wraz z wychowawcą – p. Michałem Cieślą i p. Renatą Gadecką wzięli udział w wycieczce do Burzyna do  parku linowego Dudek. Było to idealne miejsce na zdrowy, aktywny wypoczynek przy temperaturze powietrza na zewnątrz przekraczającej 30°C. Park linowy mieści się bowiem w lesie. Dzieci mogły więc spędzić czas w chłodzie, na łonie natury. A atrakcji im nie zabrakło.

Aby nikt się nie nudził, podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna grupa udała się do zacisznej doliny, gdzie można było spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku i z wiatrówki. Druga w tym czasie miała do pokonania trasę wspinaczkową dostosowaną do wieku i wzrostu czwartoklasistów. Potem nastąpiła zmiana, aby wszyscy mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji. Jak się okazało, niektórzy nigdy nie widzieli prawdziwego łuku, wielu nie trzymało w ręku strzelby, byli i tacy, dla których zjazd tyrolką wydawał się barierą nie do pokonania.

W parku dostępna była też ścianka wspinaczkowa, którą najwytrwalsi z powodzeniem zdobywali.

Potem był czas na odpoczynek, na grillowane kiełbaski, soczki, lody… Można też było zagrać w piłkę, w badmintona, porzucać dyskiem.

Do szkoły wróciliśmy o 13.30, czyli tak, jakby były normalne lekcje.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, bo dzieci aktywnie spędziły czas, miały okazję się zintegrować, a przede wszystkim poznać swoje możliwości. Najlepszym dowodem pozytywnych wrażeń wyniesionych z wycieczki były zapowiedzi dzieci, że przyjadą tu w wakacje z rodzicami…

Opiekunowie wycieczki

19 czerwca 2021