Klasy drugie w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach

23 marca 2022 r. uczniowie  klasy II b, a następnego dnia klasy II a  wraz z wychowawczyniami odwiedzili Miejsko–Gminną Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach.

Celem spotkania było zapoznanie się ze zbiorami biblioteki, z regulaminem oraz zasadami wypożyczania i korzystania z książek. Była też okazja przyjrzeć się z bliska pracy bibliotekarza. Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały różnorodne zagadki i łamigłówki. Ze wszystkimi zadaniami poradziły sobie doskonale!

Na zakończenie mali czytelnicy otrzymali tomik wierszy pt. Próby, zakładki do książek oraz słodki upominek.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Wszyscy wyszli z biblioteki z uśmiechem na twarzy i obiecali, że wrócą z rodzicami, aby skorzystać z bogatego księgozbioru dla dzieci.

Alina Jurkiewicz

23 marca 2022