27 maja 2022
12 maja 2022 r. uczniowie klas drugich z naszej szkoły pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się  do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. Pinokio.
Pinokio to opowieść o lekkomyślnym pajacyku z drewna, który po przeżyciu wielu niezwykłych, często dramatycznych przygód zmienia się w prawdziwego, mądrego chłopca.
Dzieciom bardzo podobała się wspaniała, niebanalna scenografia, olbrzymie, tańczące marionetki, podniebny lot bohaterów, pożarcie przez rekina, ogniożerca ziejący ogniem, ośli zaprzęg zmierzający do Krainy Zabawek. Na uwagę zasłużyły też oryginalne, bajecznie kolorowe kostiumy bohaterów.
Widowisko dostarczyło małym widzom wielu wspaniałych przeżyć i na pewno jeszcze na długo pozostanie w ich pamięci.

Alina Jurkiewicz

Klasy drugie w teatrze