w Małopolskim Centrum Edukacji Ekologicznej

Dnia 19 kwietnia klasy młodsze wybrały się do Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach na wystawę Ziemia – Woda – Powietrze.

Dzieci oglądały wystawy poświęcone walorom Pogórza Ciężkowickiego, jaskinię nietoperzy, makietę przedstawiającą lot podkowca z jaskini do miejsca, gdzie odnajduje on schronienie latem, czyli często pod dachami starych drewnianych kościołów. W kolejnych częściach poświęconych wodzie, powietrzu  oraz Układowi Słonecznemu dzieci mogły wykonywać różne doświadczenia. Na koniec zwiedzania zostaliśmy zaproszeni do sali kinowej na bajkę przedstawiającą problem zanieczyszczania rzek.

Beata Bieniek

26 kwietnia 2023