Kochani Uczniowie

Szkoły Podstawowej  im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach

Drodzy Nauczyciele i Rodzice

Za nami inny niż poprzednie i trudny rok szkolny 2019/2020, który zaczął się w klasie, a skończył się w domu. Zaczął się tradycyjnie, a skończył się nietypowo.  Nadszedł więc czas podsumowań, gratulacji  i życzeń.  Tego nie może zabraknąć, mimo że nie spotykamy się osobiście, a świadectwa odbieracie z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Kochani, okoliczności są nietypowe, ale uczucia, jakie mi towarzyszą, są takie same jak zawsze. Przede wszystkim jestem z Was bardzo dumna! Wszyscy uzyskaliście  wyniki w nauce na miarę swoich możliwości. Odnieśliście wiele sukcesów w konkursach przedmiotowych i artystycznych, w zawodach sportowych.

W szkole prężnie działał Samorząd Uczniowski, który był organizatorem wielu ważnych wydarzeń i akcji charytatywnych, zgodnie ze słowami Naszego Patrona: Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłości.

Jako szkoła braliśmy udział w różnych projektach i konkursach, wyjeżdżaliśmy na wycieczki, w czasie pandemii odbywaliśmy nawet wycieczki wirtualne. Sukcesy, jakie odnosiliście, docenił na wniosek Rady Pedagogicznej Burmistrz Gminy Ciężkowice, Pan Zbigniew Jurkiewicz  i przyznał 24 uczniom nagrody .

W imieniu własnym i nauczycieli serdecznie laureatom gratuluję.  Gratuluję również tym, którzy dzięki systematycznej pracy uzyskali świadectwo  z wyróżnieniem i tytuł wzorowego ucznia. Wspaniałe oceny, które widnieją na Waszych świadectwach zasługują na najwyższe uznanie. Nowa sytuacja, w jakiej znaleźliśmy się w marcu, zaskoczyła nas wszystkich.  Jedni radzili sobie z nią lepiej, innym było nieco trudniej. Nie byłoby zapewnie tak wielu nagrodzonych, gdyby nie wielki wysiłek Waszych nauczycieli .

Szanowni Nauczyciele, jestem pod wielkim wrażeniem Państwa zaangażowania i oddania. Dziękuję za Waszą chęć ciągłego uczenia się, gotowość na zmiany i odwagę, aby sprostać  nowym wyzwaniom, z  jakimi musieliśmy się zmierzyć w marcu.  Sukces naszej zdalnej edukacji jest bez wątpienia  Państwa zasługą.

Drodzy Rodzice, możecie być dumni ze swoich dzieci. Pragnę Państwu serdecznie podziękować  za wsparcie, jakie otrzymywaliśmy od Was podczas pandemii. Dziękujemy za pomoc, wyrozumiałość i solidarność! Słowa otuchy i wsparcia, które płyną od Was codzienne dodają nam siły. Dziękuję za Państwa zaangażowanie i pracę, akcje charytatywne, wspólne szkolne imprezy, wycieczki, wyjazdy, uśmiech, dobre rady  i gotowość do podejmowania nowych wyzwań.

Kończymy dziś rok szkolny 2019/2020 z nadzieją, że  we wrześniu spotkamy się w szkole. Na razie przed nami wakacje. Niech będą słoneczne, bezpieczne i zdrowe. Niech będą bogate w przygody i ciekawe spotkania, wolne od nudy i pełne aktywności. Życzę wszystkim pięknych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu.

Zofia Tarasek

26 czerwca 2020