Kolęda nie zna granic…

Uczniowie: Adam Naes z klasy 7 b oraz Julia Dorota Szczerba z klasy VIII c reprezentowali naszą szkołę podczas IX Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych w Gromniku. Konkurs odbył się 17.12.2021 r. o godzinie 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku i polegał na wykonaniu jednej dowolnej pastorałki lub kolędy w języku niemieckim.  Adam zaśpiewał pastorałkę Alle Jahre wieder, a Julia kolędę Stille Nacht, heilige Nacht. W konkursie wzięło udział 13 wykonawców ze szkół powiatu tarnowskiego. Nasi reprezentanci bardzo ładnie i poprawnie zaśpiewali przygotowane przez siebie utwory i w nagrodę otrzymali dyplomy upamiętniające udział w przeglądzie. Nadrzędnym celem tego konkursu było motywowanie uczniów szkół podstawowych do uczenia się języka niemieckiego oraz mobilizowanie ich do samodzielnej pracy. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka niemieckiego – Sylwia Mika.

17 grudnia 2021