Kolejne działanie Klubu Miłośników Pogórza

Uczniowie klas IV-VIII, podzieleni na trzy grupy, odbyli spacer do pięknego pomnika przyrody jakim jest jar Wąwóz Czarownic.

Wyjście miało formę zajęć przyrodniczych w terenie. Prowadzący poszczególne grupy pracownik Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego – Tomasz Gawlik, w ciekawy sposób omawiał florę i budowę geologiczną zwiedzanego obiektu przyrodniczego. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniej obserwacji roślin występujących na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim. Dużą niespodzianką dla wszystkich uczestników wycieczki było obejrzenie tropu wilka – drapieżnika rzadko występującego na naszym terenie. Dodatkową „atrakcją” była konieczność zmierzenia się uczniów z trudnymi warunkami marszu, czyli błotem i wszechobecną wodą.

Młodzież uczestnicząca w wycieczce miała okazję wiele się nauczyć i miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

Małgorzata Bajorek

Marta Hołda