Kolejny sukces Marysi

Uczennica klasy VII b - Maria Miłkowska osiągnęła bardzo duży sukces – zdobyła tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Historycznego  Od PRL-u do III Rzeczypospolitej. Polska i Polacy w latach 1944- 1989. Konkurs zakłada znajomość całości zagadnień z zakresu  szkoły podstawowej, a dodatkowo bardzo szeroką wiedzę z wyszczególnionego okresu historycznego. Tym razem były to czasy PRL-u. Podkreślić należy, że Marysia uczęszcza do klasy VII, więc temat główny konkursu był dla niej nowością (PRL omawia się w klasie VIII). Uczennica musiała więc opanować zupełnie nieznane treści i BARDZO je rozszerzyć w oparciu o niezwykle obszerną literaturę. W etapie wojewódzkim nasza uczennica uzyskała 81 punktów na 90 możliwych do zdobycia (91%), co zapewniło jej tytuł finalistki konkursu.

Życzymy Marii wytrwałości i dalszych sukcesów – nie tylko w dziedzinie historii.

Opiekun merytoryczny: Marta Hołda

16 czerwca 2021