Konkursy

Po raz pierwszy uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursach informatycznym i szybkiego rachowania.

Uczniowie klas III a i II b spróbowali swoich sił w polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2021, którego organizatorami są  Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska  oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego (OKP-PTI).

Głównym celem konkursu jest odkrycie najzdolniejszych uczniów oraz zainteresowanie ich informatyką.

Dziesięciu uczniów z klasy III a i ośmiu z II b zmierzyło się z zadaniami konkursu w kategorii Skrzat - próbnego 22 października oraz właściwego 18 listopada. Poszczególne wyniki punktowe są już znane, lista laureatów i wyróżnionych zostanie ogłoszona za jakiś czas. Niezależnie od miejsc już dziś wszystkim uczestnikom należą się gratulacje!

Chętni uczniowie klas trzecich wzięli udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Arytmetycznych, których organizatorem jest firma Dobromił Błachowiak Terapia Plus z siedzibą w Warszawie.

24 listopada dwunastu uczniów podjęło się udziału on-line w finale konkursu MISTRZ DODAWANIA I ODEJMOWANIA do 100 dla uczniów klas I-III na platformie konkursowej, gdzie na co dzień przygotowują się do finału w mistrzostwach mnożenia, które odbędą się wiosną. Celem podjętych zadań i konkursów jest nauka szybkiego rachowania oraz rozbudzanie motywacji do samodzielnej pracy i systematyczności w swoich działaniach. Już wkrótce dowiemy się, ile poprawnych rozwiązań udało się zdobyć w czasie 5 minut i jaki jest najwyższy współczynnik efektywności w liczeniu wśród naszych uczestników i w Polsce.

Joanna Roczniak

08 grudnia 2021