Konkursy przyrodnicze w szkole

Konkurs Internetowy Poznajemy Parki Krajobrazowe Małopolski

Uczniowie naszej szkoły, zwłaszcza klas siódmych, ósmych szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum  wzięli udział w Konkursie Internetowym  o Parkach Krajobrazowych Małopolski (uczniowie systematycznie  codziennie przez miesiąc październik on - line rozwiązywali testy przyrodnicze). Największym zaangażowaniem wykazali się Kurczab Daniel klasa IIIC, który zajął  I miejsce w województwie, Żaneta Gaj klasa IIIA 5 miejsce w województwie, Jakub Mirek klasa IIIC, Jakub Szewczyk klasa IIIC, Gniadek Mateusz klasa IIIC byli zwycięzcami w poszczególnych tygodniach konkursu. Na wyróżnienie zasłużyli także Eliza Trela, Kaja Wojtaczka, Daniel Jamka, Wiktoria Majcher, Karolina Nosal, Aleksandra Roman, Mateusz Rutka, Natalia Osysko. W konkursie sporadycznie brali udział także inni uczniowie szkoły, za co serdecznie dziękujemy, gdyż dzięki każdemu uczestnikowi nasza szkoła zdobyła tytuł najaktywniejszej szkoły w Małopolsce. Nagrody książkowe i projektor multimedialny dla szkoły zostały przekazane na ręce Pani Dyrektor i najlepszych uczniów przez pracowników Parków Krajobrazowych  Małopolski w Krakowie w listopadzie podczas uroczystego apelu.

Ogólnopolski Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

16 listopada 2018 r.   dziewięcioro  uczniów wzięło udział etapie szkolnym ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Wyłoniona czwórka w składzie Kacper Kamiński klasa IIIB,  Aleksandra Dziuban klasa IIIB, Kaja Wojtaczka klasa IIIC, Mikołaj Zabawski  klasa VIIB, która reprezentowała szkołę  reprezentowała szkołę 14 grudnia 2018 r.  na etapie gminnym zdobywając tam kwalifikacje do etapu  międzypowiatowego, który odbędzie się  w 22 lutego 2019r.

Cieszy i napawa optymizmem zaangażowanie uczniów w  konkursy przyrodnicze, gdyż w dzisiejszym, medialnym, zabieganym świecie mało jest osób zainteresowanych środowiskiem przyrodniczym, które doceniają piękno przyrody ojczystej i są  jej znawcami, a nasi  uczniowie  właśnie tacy są.

Gratulujemy  uczniom wiedzy, umiejętności, systematyczności,   sukcesów i umiejętności gospodarowania czasem.

Małgorzata Bajorek

19 listopada 2018