Kreatywna twórczość pierwszaków

Klasa I a realizuje Międzynarodowy projekt edukacyjny Kreatywne prace plastyczne, który jest zgodny z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej oraz kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/23.

Comiesięczna realizacja zadań zaspokaja naturalne potrzeby tworzenia i aktywności plastycznej w zakresie eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami plastycznymi, a równocześnie kształtuje postawy proekologiczne poprzez recykling plastyczny oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik. Celem projektu jest również arteterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego.

Niezwykle efekty twórczości plastycznej uczniów systematycznie publikowane są zgodnie z regulaminem na fanpage'u projektu. Zachęcamy do ich podziwiania w galerii. Można tam obejrzeć:

- Słoneczniki malowane na miętym papierze;

- wielokolorowy papier artystyczny drukowany folią bąbelkową;

- Muchomory na tle papieru artystycznego malowanego pod folią;

- frotaż z liści malowany akwarelą;

oraz migawki z aktywności związanej z malowania pod folią.

W następnych miesiącach czekają nas nowe artystyczne wyzwania.

Joanna Roczniak

04 listopada 2022