Kreatywna twórczość pierwszaków

Każde dziecko jest artystą. Trudność polega na tym,

by nadal pozostało artystą, gdy dorośnie.

Pablo Picasso

W ramach realizacji zadań Międzynarodowego projektu edukacyjnego Kreatywne prace plastyczne uczniowie klasy 1a poznają wiele ciekawych technik plastycznych, eksperymentują z nieoczywistymi narzędziami malarskimi, badają właściwości materiałów i możliwości ich wykorzystania. Rozwijają wyobraźnię, ćwiczą małą motorykę, doskonalą precyzję ruchów dłoni i palców. Uczą się ekonomicznego wykorzystywania materiałów, stosując także recykling plastyczny. Przy okazji doskonale się bawią, tworząc autentyczne i różnorodne dzieła.

Zachęcamy do ich obejrzenia. W galerii zdjęć można obejrzeć nowości:

– Zimowy papier artystyczny malowany nitką

– Zimowe drzewo z folii aluminiowej na tle z papieru artystycznego malowanego linijką

– Bałwanka z makulatury na tle papieru tapowanego

– Bazie rysowane patykiem i tuszem na tle z papieru artystycznego malowanego plamą

– Przebiśniegi z papieru z recyklingu plastycznego na tle z barwionej bibuły oraz grafikę publikowaną oprócz prac na fanpage’u projektu.

Joanna Roczniak

13 marca 2023