Kreatywne prace plastyczne

Od września uczniowie klasy III a biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Kreatywne Prace Plastyczne, którego autorem i organizatorem jest autorka bloga KPP. Projekt trwa do końca maja 2022 r. Celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczne, popandemiczna arteterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego.

Realizacja projektu polega na przeprowadzeniu minimum raz w miesiącu zajęć plastycznych inspirowanych wybranym pomysłem z bloga KPP oraz na publikacji prac.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie III a poznają wiele nowych technik plastycznych i tworzą niesamowite prace, spośród których starają się docenić kilka najciekawszych.

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, plastyki w kl. IV-VIII i szkół specjalnych oraz podstawowym kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/22 p.6 - Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach.

Joanna Roczniak

24 listopada 2021