Kreatywne prace plastyczne II półrocze

Klasy II a i III a kontynuowały w II półroczu realizację zadań w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali proponowane zadania. Zaangażowanie, pomysłowość,  duży wkład pracy, dokładność, a przy tym różnorodność technik plastycznych pozwoliły dzieciom stworzyć oryginalne i niepowtarzalne dzieła. Aktywność pobudzała dodatkowo tematyka prac dobrze znana i lubiana przez dzieci: najbliższe otoczenie, przyroda, dziecięca literatura i architektura. Zajęcia zaspokajały potrzebę eksperymentowania, tworzenia, rozwijały wyobraźnię i zdolności manualne, dostarczając im przy tym  wiele radości i rozwijając ich kreatywność.

Zadania zrealizowane przez klasy to:

II – Smok – technika rysowania na papierze ściernym

III – Wiosenne kwiaty – technika rysowania patykiem i tuszem lub pisakiem na tle malowanym akwarelą i solą

IV – Kwitnąca jabłoń – technika malowania pastą akwarelową

V – Monotypia – technika plastyczna zaliczana do grafiki i do malarstwa klasa II a

Tęcza – technika wydzieranki

Maria Król