Książka moich marzeń

Taki tytuł nosiły warsztaty literacko-plastyczne zorganizowane w dniu 26 marca br. dla naszych uczniów przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Ciężkowicach. Poprowadziła je Monika Sawicka, autorka książek dla dzieci i młodzieży, która przyjechała do nas z Łodzi.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas piątych (na pierwszych godzinach lekcyjnych) oraz klas siódmych (ci z kolei na swoich ostatnich), którzy pracując w kilkuosobowych grupach tworzyli „książkę swoich marzeń”, zawierając w niej opowieść o swoich osobistych marzeniach. Jak przystało na prawdziwą książkę dla dzieci ubogacili ją kolorowymi ilustracjami i opatrzyli ciekawym tytułem.

Każdą pracę Prowadząca przeanalizowała, oceniła i skomentowała, zachęcając do śmiałego wypowiadania i realizowania krok po kroku swoich dziecięcych pragnień.  Jak powiedziała w podsumowaniu na zakończenie warsztatów, marzenia są po to, by dawać nam odwagę do „bycia kimś więcej” i do „bycia bardziej”.                                                                                      Mamy nadzieję, że to radosne, pełne dobrych emocji i mądrych refleksji spotkanie było dla naszych uczniów ważnym krokiem na drodze do realizacji ich obecnych i przyszłych marzeń.

Gabriela Schabowska

26 marca 2019