Laboratoria Przyszłości – realizacja w klasach I-III

W grudniu wykorzystano sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości w następujących działaniach:

• Spotkanie wszystkich klas I-III ze Świętym Mikołajem, użycie sprzętu fotograficznego i kamery.
  • Przygotowania klasy II a do występu Jasełek oraz II b do uroczystości Dnia Babci i Dziadka - wykorzystanie mikrofonu, sprzętu nagrywającego - kształcenie dykcji, modulacji głosu podczas nauki recytacji i śpiewu.
  • Ed. informatyczna w kl. I a - wprowadzenie robota edukacyjnego Photon jako środka dydaktycznego; wdrażanie do programowania.
  • Ed. matematyczna w kl. I a - kierowanie Photonem na interaktywnej macie, kodowanie; mierzenie drogi robota różnymi miarkami; porównywanie wyników pomiarów.
  • Ed. informatyczna w kl. I a - występy Photona – poznanie robota, zmiana kolorów i dźwięków; wprawianie w ruch interfejsami Photon Joystick, Photon Draw; praktyczne zapoznanie z aplikacją PhotonEdu.

Łącznie w grudniu zrealizowano 7 godzin.

Małgorzata Gaj

18 grudnia 2022