Laureatka Konkursu Czytelniczego

Uczennica klasy III c gimnazjum Wiktoria Schabowska otrzymała tytuł laureata Konkursu Czytelniczego Czytam, znam, rozumiem zorganizowanego przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie przy współpracy III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza, Zakładu Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej   oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie.

Konkurs miał zasięg rejonowy, wzięli w nim udział uczniowie szkół powiatów: tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego oraz dąbrowskiego i dotyczył twórczości Adama Mickiewicza, zwłaszcza Pana Tadeusza, Dziadów cz. II, reduty Ordona oraz ballad: Świteź, Powrót taty, To lubię.

Wiktoria w trzech etapach konkursu wykazała się wyjątkową znajomością utworów tego wybitnego polskiego poety, a w finale uzyskała 100% możliwych do zdobycia punktów i otrzymała tytuł laureata.

Gratulujemy!

Ewa Kukułka