Lawendowy luty

W ramach realizacji zadań projektu Każdy inny – wszyscy równi w naszej szkole przeprowadzono szereg zajęć informacyjno-edukacyjnych dotyczących epilepsji.

Dnia 24 lutego 2023 r. odbyło się spotkanie uczniów z klas I-III z ratownikiem medycznym Marcinem Cholewą pracującym w Stacji Ratownictwa Medycznego w Tuchowie i Tarnowie. Ratownik przypomniał dzieciom numery alarmowe, wyjaśnił, w jaki sposób postępować w sytuacji zagrożenia życia, jak prawidłowo dokonać zgłoszenia wypadku czy zachorowania osoby bliskiej. Omówił również objawy epilepsji i zasady pomocy osobie  w trakcie ataku padaczki. Dzieci miały także możliwość poćwiczyć na fantomie uciski klatki piersiowej w przypadku zatrzymania krążenia u osoby poszkodowanej.

Jadwiga Mikos

27 lutego 2023