Letnia Szkoła Młodych Talentów 2021

20 uczestników projektu Małopolskie Talenty z klas siódmych i ósmych (II etap edukacyjny), którzy wyróżnili się wysoką frekwencją i szczególnym zaangażowaniem na zajęciach przedmiotowych miało możliwość wyjazdu na warsztaty wakacyjne. Zajęcia w ramach Letniej Szkoły Młodych Talentów obejmowały zakres nauk matematyczno-przyrodniczych, technologii informacyjno-komunikacyjnej, przedsiębiorczości, języka angielskiego oraz kompetencji społecznych i obywatelskich. Program warsztatów został opracowany we współpracy z przedstawicielami nauki oraz organizacji pozarządowych, zajmujących się popularyzowaniem zagadnień współczesnej nauki. Warsztaty odbyły się w pierwszym tygodniu wakacji. Zakwaterowani w Krakowie uczniowie mieli możliwość poznać nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach, rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętności pracy metodą projektu oraz nabywać kompetencje interdyscyplinarnego podejścia do zagadnień naukowych.

05 lipca 2021