Mała książka – wielki człowiek

Mała książka – wielki człowiek to  6. edycja kampanii społecznej,  której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Kampanię realizują wspólnie od 2017 r. Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podstawowym założeniem akcji jest  zwiększenie udziału dzieci w kulturze czytelniczej. Tegorocznej kampanii towarzyszy hasło: Zależy Ci na rozwoju swojego dziecka? Podaruj mu miłość do książek. Akcja przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od najmłodszych lat.

W ramach  tego projektu uczniowie klas pierwszych naszej szkoły odwiedzili bibliotekę szkolną, dowiedzieli się, na czym polega akcja Mała książka, wielki człowiek, wspólnie ustalili zasady korzystania z księgozbioru i  wykonali kolorowe zakładki. Na zakończenie zajęć otrzymali na własność książkę pt. Wnuczka antykwariusza autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak. Opowiadanie to zabiera najmłodszych czytelników w podróż do przeszłości i pokazuje, jak ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni.

Najmłodsi uczniowie miło spędzili czas w bibliotece, a jego kontynuacją ma być wspólne czytanie książki Wnuczka antykwariusza w domach.

Bardzo dziękujemy za książki, a obdarowanym dzieciom życzymy miłej lektury.

A. Jurkiewicz

29 stycznia 2024