Małopolskie Talenty 2021/2022

Zajęcia dodatkowe dla uczniów zdolnych w ramach projektu Małopolskie Talenty będą odbywać się w formie stacjonarnej od października bieżącego roku. Jednakże w związku z obostrzeniami COVID-19 w przypadku uczniów na kwarantannie lub wprowadzenia nauki zdalnej istnieje możliwość czasowej realizacji zajęć na platformie Teams jak w roku poprzednim.

159 uczniów naszej gminy, którzy w czerwcu pisali test diagnozy uzdolnień i uzyskali najwyższą ilość punktów zostało zakwalifikowanych do udziału w zajęciach projektowych. W bieżącym roku szkolnym projekt będzie realizowało 6 grup z języka angielskiego, 4 grupy z kompetencji matematyczno-przyrodniczej, 4 grupy z technologii komunikacyjno-informacyjnej oraz 2 grupy z przedsiębiorczości. Projekty będą realizowane z wykorzystaniem metody PBL polegającej na zdobywaniu kompetencji i kwalifikacji przez samodzielną pracę uczniów w celu rozwiązania jakiegoś problemu, czyli wykonania projektu.

06 września 2021