Marysia Miłkowska w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

W Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 miało miejsce uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu Biblijnego Z Dobrą Nowiną przez życie dla szkół podstawowych ze znajomości Ewangelii według św. Mateusza w roku szkolnym 2018/2019.

Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich,
w której Karol Wojtyła przyjął święcenia kapłańskie, a jako Metropolita Krakowski sprawował Msze św. Tam też znajdują się relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w
Sali Królewskiej Pałacu. Tam znajduje się słynne okno papieskie. Z tego właśnie okna podczas pobytu w Krakowie przemawiali św. Jan Paweł II oraz  papież Benedykt XVI.

W czasie uroczystości zgromadzeni wysłuchali słów ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i Małopolskiego Kuratora Oświaty – p. Barbary Nowak, którzy pogratulowali zebranym uczniom, rodzicom oraz opiekunom naukowym sukcesu
i podziękowali za trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Przemawiający zwrócili również uwagę na wyjątkowość miejsca, w którym odbywała się uroczystość oraz na osobę św. Jana Pawła II, który jest przykładem i niekwestionowanym autorytetem.

Podsumowania tegorocznego konkursu dokonała Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji – Marzena Bąk. Przedstawiła szczegóły dotyczące konkursu, podkreślając, że dzięki niemu nad Ewangelią pochylają się nie tylko uczniowie, ale całe rodziny. Cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem: w etapie szkolnym wzięło udział 5502 uczniów, w rejonowym – 2182, w wojewódzkim – 151. Zaszczytny tytuł Laureata zdobyło 56 uczniów.

Wśród laureatów konkursu, którzy z rąk ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego
i Kurator Barbary Nowak odebrali gratulacje i nagrody była Maria Miłkowska, uczennica klasy Vb Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach. Należy przypomnieć, że dla Marysi jest to już drugi tytuł LAUREATA Małopolskiego Konkursu Biblijnego. Pierwszy zdobyła w ubiegłorocznej edycji, będąc jednym z najmłodszych uczestników konkursu.

Gratulujemy sukcesu.

22 maja 2019