Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

Marzycielska Poczta

Ogólnopolska Akcja

 

     Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas na stronie https://marzycielskapoczta.pl/o-akcji/ zamieszczane są profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.

Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Na co więc czekasz? :)

Każdego miesiąca do dzieci z Marzycielskiej Poczty docierają tysiące listów i kartek z Polski i świata.

Marzycielska Poczta od samego początku do końca jest prowadzona wyłącznie przez wolontariuszy. Nad akcją czuwa kilka osób, ale dzieci wspierają tysiące i to oni są najważniejsi.

Kto tego pragnie, może się zaznajomić ze szczegółowym opisem Marzycielskiej Poczty na stronie https://marzycielskapoczta.pl/o-akcji

W odpowiedzi na pytanie ogólnopolskiej akcji Marzycielska Poczta– „Jak możemy pomóc?” uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji „Marzycielska poczta – napisz list do chorego dziecka”:

  1. Napisz list do dziecka - Dzieci codziennie zaglądają do swoich skrzynek i wyczekują listonosza. Po prostu kochają dostawać listy i kartki. Adresy pocztowe dzieci znajdują się w ich profilach.

  2. Podziel się adresem - Wiele osób po odwiedzeniu Marzycielskiej Poczty decyduje się na napisanie listu lub kartki do dziecka. Dlatego przekazanie informacji o akcji – nawet jednej osobie – ma wielkie znaczenie.

  3. Zorganizuj akcję - Zorganizowanie akcji pisania listów jest niezwykle proste. Najłatwiej zorganizować taką akcję we własnej klasie, choć można właściwie w każdej większej grupie ludzi.

 

Dyrektor Zofia Tarasek

 

 

20 grudnia 2018

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS