Międzyszkolne Mistrzostwa Szybkiego Mnożenia

W marcu 2022 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w Międzyszkolnych Mistrzostwach Szybkiego Mnożenia, których organizatorem jest Fundacja ELEMENTIS z siedzibą w Warszawie.

Celem konkursu jest rozwijanie i promowanie uzdolnień matematycznych oraz popularyzacja umiejętności sprawnego mnożenia w zakresie 100. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać na platformie konkursowej w ciągu 5 minut jak największą liczbę działań, przy czym ostateczny wynik określano na podstawie iloczynu prędkości liczenia.

Tego niełatwego zadania podjęło się 21 naszych uczniów, trzynastu z kl. III a i ośmiu z kl. III b. W większości uzyskali oni wysokie noty, chociaż nikomu nie udało się uzyskać najwyższych tytułów, które zostały przyznane za wyniki w granicach 300 działań.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy podjęcia się wyzwania oraz umiejętności sprawnego mnożenia. Szczególne brawa należą się rodzeństwu z Ukrainy z kl. III a, które potrafiło się odnaleźć w nowej dla nich rzeczywistości.

Joanna Roczniak

02 kwietnia 2022