Miłośnicy Pogórza w krainie podkowca

Dnia 10 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w ciekawym wydarzeniu w Bukowcu. Wszyscy przybyli wraz z rodzicami; był nawet jeden dziadek. Całość prowadził współpracujący ze szkołą, a zwłaszcza z Kołem Miłośników Pogórza,  przewodnik Piotr Firlej – przewodnik beskidzki i pracownik Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody pro Natura we Wrocławiu.

Uczestnicy mieli okazję przespacerować się ścieżką przyrodniczą w rezerwacie Diable Skały. W trakcie spaceru przewodnik opowiadał o historii kościoła, znajdujących się na trasie  głazach oraz przeprowadził wiele animacji w formie zabaw i konkursów z nagrodami.

Dużo uwagi poświęcił jaskiniom, w których zimują nietoperze. W rolę przewodników wcielali się również uczniowie, którzy przed całą grupą prezentowali swoją wiedzę o latających ssakach. Czerwony szlak, którym przebiegała trasa marszu, był bardzo przyjemny i malowniczy.

Największa atrakcja – główny cel wycieczki – miała miejsce na końcu trasy. Uczestnicy byli świadkami wylotu podkowców małych (nietoperzy) z kościoła w Bukowcu. Wiele osób uwieczniło to wydarzenie na fotografii.

Wszyscy byli zachwyceni widokiem tych bardzo istotnych dla ekosystemu zwierząt.

Opiekunowie Koła Miłośników Pogórza

12 maja 2023