Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym
Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dwuczęściową formę, spowodowaną kwarantanną, przyjęły Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Uczniów Starszych. Zawody rozegrano 28 października i 4 listopada, a ich celem było wyłonienie reprezentacji szkoły do zawodów gminnych rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W pierwszej części rywalizacji wśród dziewcząt zwyciężyła Marcelina Szymańska, a kolejne miejsca zajęły: Aleksandra Gąsior, Anita Gomułka, Emilia Szybowska, Julia Kapałka i Nina Wojtaczka. Pierwsze dwie zawodniczki przystąpiły do drugiej tury rywalizacji, a stawkę uzupełniły kolejne uczennice: Martyna Szarek, Julia Szybowska, Martyna Wilga, Julia Maria Szczerba, Julia Dorota Szczerba i Magdalena Woźniak. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Martyna Szarek, drugie – Marcelina Szymańska, trzecie – Martyna Wilga i czwarte – Julia Szybowska. Uczennice te utworzyły reprezentację szkoły na zawody gminne.

Podobną formę zawodów przeprowadzono wśród chłopców. W pierwszym etapie zwyciężył Damian Ligęza przed Karolem Królem, Wiktorem Rutką, Jakubem Bawołkiem, Szymonem Librantem i Kacprem Kachniarzem. W drugim dniu zawodów do rywalizacji dołączyli: Jakub Dziodzio, Mikołaj Śliwa, Hubert Żaba, Hubert Bajorek, Jakub Choczyński i Hubert Hołda. W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął Jakub Choczyński przed Hubertem Hołdą, Hubertem Żabą i Jakubem Dziodzio.

Joanna Dziuban

04 listopada 2021