Mistrzostwa województwa małopolskiego w trójboju lekkoatletycznym

W dniu 2 czerwca 2023 r. na stadionie WKS Wawel w Krakowie odbyły się mistrzostwa województwa małopolskiego w trójboju lekkoatletycznym. Dyscyplina ta, będąca połączeniem biegu na 60 m, skoku w dal oraz rzutu piłeczką palantową jest wprowadzeniem młodych sportowców w świat „królowej sportu”, jak nazywana jest lekkoatletyka, a przeznaczona dla dzieci z klasy IV oraz młodszych.  Bardzo duży sukces w tejże dyscyplinie odniosły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach.  Z wynikiem 807 punktów zdecydowanie, bo o ponad 100 punktów wyprzedziły konkurencję i wygrały całe zawody. Obok sukcesu drużynowego dwie nasze zawodniczki zostały nagrodzone indywidualnie za zdobycie największej liczby punktów. Viktoria Kosiarska z wynikiem 253 punktów zdobyła złotą, natomiast Nadia Piątek ze 220 punktami srebrną statuetkę.

Warto wspomnieć, że wynik ten jest jednym z najlepszych wyników sportowych, jakie kiedykolwiek udało się osiągnąć naszej szkole na arenie wojewódzkiej.

Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach: Viktoria Kosiarska, Nadia Piątek, Oliwia Galas, Lena Padoł, Julia Wojtanowicz, Anna Ciepiela.

Nauczyciele wychowania fizycznego SP Ciężkowice

07 czerwca 2023