Młodzi ekolodzy w Ciężkowic

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach: Kacper Dziuban, Anita Gomułka i Patryk Gołębiowski zajęli III miejsce w województwie małopolskim na IV etapie XXII edycji ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu były Ptaki parków krajobrazowych. Uczniowie udowodnili, że mają rozległą wiedzę na temat 11 parków krajobrazowych województwa małopolskiego, środowiska geograficznego, walorów przyrodniczych i kulturowych Małopolski oraz ptaków Polski, które świetnie potrafią rozpoznawać.

Sukces nie przyszedł jednak łatwo, ale wymagał pół roku ciężkiej pracy. Nasi laureaci zainteresowali się otaczającym światem, jego pięknem, bogactwem i różnorodnością. Rozbudzili i pogłębili zamiłowanie do przyrody oraz szacunek dla niej. W przyszłości z pewnością będą świadomie korzystać z zasobów środowiska oraz dawać dobry przykład, co przełoży się na lepsze jutro dla każdego z nas.

Małgorzata Bajorek

25 kwietnia 2023