Młodzi i Bezpieczni

IV Turniej Sportowo – Profilaktyczny

13 marca w Gromniku odbył się IV Turniej Sportowo-Profilaktyczny Młodzi i Bezpieczni, którego organizatorem jest miejscowy Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. W turnieju podobnie jak w latach poprzednich udział wzięła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach. Turniej składał się z trzech części, a w każdej z nich uczestnicy zdobywali punkty do klasyfikacji końcowej. Pierwszą część stanowił test wiedzy ogólnej obejmujący zagadnienia z pierwszej pomocy, przepisów ruchu drogowego a także wiedzy  o społeczeństwie. Druga część to policyjny sprawnościowy tor przeszkód a trzecią stanowił konkurs strzelecki. Specyfika konkursu wymagała odpowiedniego zestawienia drużyny i  optymalnego przydzielenia zawodników do testu sprawności i zawodów strzeleckich. Każdy z zawodników gromadził punkty w konkursie wiedzy, po czym trójka zmagała się z wyzwaniami na torze przeszkód a trójka rywalizowała na strzelnicy. Każdy wynik przeliczono na punkty, a suma punktów zawodników danej szkoły stanowiła o końcowym miejscu w klasyfikacji. Nasza szkoła okazała się najlepsza w kategorii wiedzy, a indywidualnie najwiecej punktów uzyskała tu Aleksandra Dziuban. Nieco słabiej wypadła rywalizacja na hali sportowej i strzelnicy, chociaż straty były minimalne. Po podliczeniu wszystkich punktów podano klasyfikację końcową turnieju, w której nasza szkoła zajęła drugie miejsce, za Siemiechowem a przed Gromnikiem. Podsumowanie turnieju oraz rozdanie nagród miało miejsce 20 marca podczas Dnia Otwartego w ZSOiZ Gromnik.

Szkołę Podstawową w Ciężkowicach reprezentowali: Aleksandra Dziuban, Aleksandra Skrabska, Jakub Brotoń, Michał Drużba, Daniel Kurczab, Szymon Ptaszkowski.

Joanna Dziuban

13 marca 2019