Młodzi i Bezpieczni

Młodzi i bezpieczni to tytuł organizowanego corocznie w ZSOiZ w Gromniku turnieju sportowo – profilaktycznego łączącego umiejętności strzeleckie, sprawność sportową oraz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. W piątej edycji zmagań rozegranych 11 marca nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły, która w poprzednich latach osiągała w tej rywalizacji świetne wyniki. Turniej rozpoczął się od testu wiedzy, po którym nasza szkoła zajmowała trzecie miejsce. Drugie miejsce w testach sprawnościowych dało nadzieję na końcowy sukces, do którego konieczny był bardzo dobry wynik na strzelnicy. Wynik w tej rywalizacji przyniósł naszej szkole trzecie miejsce, co przełożyło się na taka samą pozycję w końcowej klasyfikacji turnieju. Zwyciężyli uczniowie z Gromnika przed Rzepiennikiem Marciszewskim.

Turniej dla naszych uczniów był ciekawym doświadczeniem związanym ze specyfiką zawodów strzeleckich czy policyjnym testem sprawności. Udział w zawodach dostarczył młodzieży satysfakcji i wielu niezapomnianych wrażeń wynikających z przyjaznej atmosfery panującej na turnieju.

W zawodach udział wzięli: Patrycja Ablewicz,  Anna Zych, Sebastian Bryndal, Dawid Gogola,  Mikołaj Zabawski, Mateusz Mierzwa.

Joanna Dziuban

11 marca 2020