Młodzi patrioci

75. rocznica  Akcji pod Pławną

Jak co roku w drugą niedzielę września mieszkańcy Zborowic i Gminy Ciężkowice spotkali się na uroczystości patriotycznej upamiętniającej bohaterów Akcji pod Pławną. Uczniowie naszej szkoły wystawili sztandar, wzięli udział we mszy świętej, wysłuchali montażu słowno-muzycznego oraz złożyli kwiaty na grobie partyzantów, którzy zginęli podczas wysadzania pancernego transportu niemieckiego i mieszkańców Zborowic  rozstrzelanych w akcji odwetowej.

75. rocznica Boju o Jamną

Uroczystości patriotyczne na Jamnej rozpoczęły się 22 września r. o godzinie 10.00  przemówieniem Pana Burmistrza Zakliczyna na temat okoliczności walk partyzantów na Pogórzu. Kolejno głos zabierali parlamentarzyści, harcerze i mieszkańcy okolicy. Podsumowaniem tej części uroczystości było złożenie wiązanek przed pomnikiem bohaterów boju o Jamną upamiętniającym partyzantów Batalionu Barbara AK. Nasi uczniowie na tej uroczystości wystawili sztandar, złożyli wiązanki, uczestniczyli we mszy świętej i inscenizacji historycznej.

Dziękujemy uczestnikom naszej szkoły, którzy wzięli udział w tych uroczystościach.

Małgorzata Bajorek

22 września 2019