Mój As – moja akceptacja siebie

Klasa III a realizowała zadanie Mój As – moja akceptacja siebie w ramach projektu Jestem As akceptuję siebie. Celem zajęć była prezentacja siebie, budowanie poczucia własnej wartości, pokazanie, że każdy jest inny, ale każdy jest fajny, kreatywny, wspaniały. Uczniowie wykonali swoją kartę AS. Na białej kartce przykleili własne zdjęcie i wokół pisali cechy, które określają ich osobowość; mogły być również te, które utrudniają im funkcjonowanie w życiu. Potem wymieniali karty z kolegą lub koleżanką z ławki, którzy je uzupełniali, pisząc pozytywne cechy swojego rówieśnika. Następnie wybierali obrazek z określeniem ich osobowości i go kolorowali. Na tablicy uczniowie stworzyli  „Galerię Asów”,  chętnie prezentując  swoje karty.  Zakończeniem zajęć była nauka piosenki pt. Wiara w siebie.

Maria Król

17 lutego 2024