Muzeum Przyrodnicze

im. Włodzimierza i Krystyny Tomków w Ciężkowicach

Dnia 21 lutego uczniowie klas 4A i 4B Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach uczestniczyli w prelekcji dotyczącej  zbiorów przyrodniczych w miejscowym muzeum. Pan Szczepan Słowik barwnie opowiadał o trybie życia, siedliskach, budowie morfologicznej, fizjologii  wielkich i małych  ssaków występujących w okolicy lub na terenie Polski. Zapoznał  także uczniów z osobliwościami ornitologicznymi pogórza, rzadkimi i chronionymi gatunkami roślin i grzybów. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali   życie w naszej rzece Białej Tarnowskiej, która objęta jest programem Natura 2000.  Było mnóstwo  pytań ze strony uczniów i pomysłów na  ekologiczne  rozwiązania celem zachowania piękna ojczystej przyrody. Wizyta w muzeum  z pewnością rozbudziła u uczniów  ciekawość poznawczą, szacunek dla przyrody i wzbogaciła ich w nową wiedzę i doświadczenia.

21 lutego 2019