Muzyczna kąpiel w Dworku I. J. Paderewskiego

Klasa III b wzięła udział w projekcie pt. Ekobrzmienie Parku Paderewskiego. Muzyczna kąpiel w dźwiękach natury. W związku z tą ciekawą lekcją muzyki udaliśmy się do Kąśnej Dolnej. Podczas spaceru po parku dzieci wsłuchiwały się w odgłosy ptaków i roślin. Grały na ekologicznych instrumentach. Wykorzystały do tego kasztany, żołędzie, orzechy i kije. Kulminacyjnym punktem było spotkanie w Stodole, gdzie uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje misa tybetańska oraz jak się z niej korzysta. Poznali nowe ciekawe instrumenty stworzone z różnych materiałów. Każdy uczestnik dostał kalimbę, na której próbował zagrać. Następnie zwiedziliśmy Dworek Ignacego Jana Paderewskiego. Było to bardzo ciekawe przedsięwzięcie mające na celu kształtowanie postaw ekologicznych za pomocą muzyki i przy udziale nowych technologii.

Beata Bieniek

11 października 2024