Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ciężkowicach

Muzyka i taniec w Kąśnej

     7 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. W Sali Koncertowej Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w ramach współpracy Polsko-Słowacko-Ukraińskiej Muzyka nas łączy odbył się koncert w którym usłyszeliśmy w niezwykle ciekawe aranżacje utworów Łemkowskiego Zespołu Folkowego Serencza. Zespołowi towarzyszyła Wielka Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej w Domosławicach, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej nr 8 ze Lwowa (Ukraina) oraz Ludowy Zespół Taneczny ze Szkoły Muzycznej z Raclavic (Słowacja). Dodatkowo w wykonaniu chóru zabrzmiały niezwykle melodyjne pieśni ukraińskie, a w wykonaniu zespołu ludowego obejrzeliśmy porywające tańce słowackie: Tańce z Myjavy oraz Na weselu w Lubovni.

Widowisko było niezwykle barwne i różnorodne. Dostarczyło nam wielu niezapomnianych emocji. Wszystkich artystów nagrodziliśmy gromkimi brawami. Szczególnym jednak aplauzem nagrodziliśmy koleżankę, Marysię Miłkowską, uczennicę naszej szkoły, która pełni zaszczytną i bardzo odpowiedzialną funkcję koncertmistrza Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej w Domosławicach.

Koncertowi towarzyszyły zorganizowane przez Szkołę Muzyczną w Domosławicach warsztaty wokalne prowadzone przez dr hab. Marię Seremet-Dziewięcką, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie. W warsztatach tych wzięła udział Wiktoria Schabowska, nasza szkolna koleżanka. Jak sama Wiktoria wspomina, spotkanie z tak znakomitą osobą świata opery jak Pani Profesor dostarczyło jej wielu niezapomnianych wrażeń.

Foto

Sylwia Jamka

Małgorzata Miłkowska

07 lutego 2019

Skontaktuj się z nami

spciezkowice@ciezkowice.pl

tel. 14 6510040 

ul. Tysiąclecia 12

33-190 Ciężkowice

@ SP Ciężkowice Edytor WebWave CMS