Polska jest matką szczególną.

Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.

Jan Paweł II

Dzień 11 listopada jest dniem wyjątkowym, gdyż obchodzimy wtedy Narodowe Święto Niepodległości – wspomnienie wydarzeń i ludzi, dzięki którym możemy dziś żyć wolnej ojczyźnie.

W tym roku dodatkowo przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej – wielkiego triumfu Polaków nad armią bolszewicką, który zadecydował o losach ówczesnej Europy.

Pamiętajmy o naszych korzeniach, bo jak powiedział Józef Piłsudski: Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem, a staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmującym dane terytorium.

W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią COVID-19 nie możemy w szkole uczcić tego święta, ale chcemy zachęcić do refleksji nad naszą historią i do obejrzenia krótkich filmów oraz do wysłuchania pieśni w wykonaniu naszego szkolnego chóru, do których linki znajdują się poniżej.

Pieśń

Renata Gadecka