Nasi uczniowie podbijają stolicę

Finał ogólnopolskiego konkursu w Warszawie

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zaangażowała się w realizację programu edukacyjnego Ekonomia na co dzień, w ramach którego odbył się konkurs Potyczki Ekonomiczne. Do pierwszego etapu zakwalifikowały się 403 drużyny z całej Polski, czyli 1209 uczniów. Każda drużyna miała za zadanie realizację wybranych zagadnień z dziedziny przedsiębiorczości i ekonomii. Dzięki kreatywności, zaangażowaniu i ciężkiej pracy uczniowie sprawnie pokonywali kolejne etapy. Aby zakwalifikować się do finału, musieli nauczyć odbiorcę zasad prawidłowego korzystania z usług bankowych. W ramach tego działania drużyna pozyskała ambasadorów projektu oraz sponsorów, dzięki którym możliwa była akcja promocyjna dobrych praktyk. Uczniowie starannie dobrali środki i formę przekazu.  Należały do nich: gra edukacyjna, film, konkurs, prezentacje, plansze, quizy kahoot, tablice informacyjne, plakaty, ulotki, koszulki i kubki z checklistą ich autorstwa. Główną formą bezpośredniej interakcji były zajęcia warsztatowe prowadzone dla dzieci i dorosłych (grono pedagogiczne).

Zaangażowanie chłopców zostało docenione przez komisję konkursową, która zakwalifikowała drużynę ze Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach (w skład drużyny weszli: Sebastian Bryndal, Dawid Gogola i Adam Zięcina) do finału konkursu, który odbył się w Warszawie w Centrali NBP w sali im. Władysława Grabskiego. Nowe doświadczenia, rywalizacja i zdobyta wiedza z pewnością ułatwią życie młodym przedsiębiorcom wielokrotnie podczas przemówienia nazwanym przez prezesa Glapińskiego elitą polskiej młodzieży. Ten zaszczyt spotkał tylko 16 drużyn, które uczestniczyły w finale. Możemy więc być dumni z sukcesu naszych uczniów.

Opiekun dydaktyczny

Katarzyna Hołda