Nasi uczniowie w Warszawie

W dniach 22 – 23 września i 29 września - 1 października odbyła się  trzydniowa wycieczka do Warszawy, a właściwie dwie wycieczki, bo dwie grupy uczniów w różnych terminach realizowały ten sam program zwiedzania. W pierwszej grupie wzięli udział przede wszystkim uczniowie klas ósmych i klasy VII a, natomiast grupa druga była młodsza – złożona z uczniów klasy VII b, szóstej i klas piątych.  Ze względów organizacyjnych kolejność zwiedzania w obu grupach nieco się różniła.

Trzy dni to niewiele czasu, aby zwiedzić stolicę, dlatego staraliśmy się go wykorzystać najlepiej jak to możliwe i zobaczyć chociaż to, co najważniejsze.

Byliśmy więc w Centrum Nauki Kopernik i zasiedliśmy na trybunach Stadionu Narodowego, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak powstaje nowa murawa. Mogliśmy  też wejść do szatni i obejrzeć pomieszczenia, które dotąd znaliśmy tylko z relacji telewizyjnych.

Drugi dzień przeznaczony był na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Świątyni Opatrzności Bożej. Udało się nam też wyjechać windą na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy. Do Łazienek dotarliśmy już po zmroku, gdyż na drodze pojawiły się nieoczekiwane trudności spowodowane meczem rozgrywanym na znajdującym się nieopodal Stadionie Legii Warszawa. Wszędzie było mnóstwo kibiców i policji, a dobiegające stamtąd odgłosy pozwalały poczuć klimat sportowej rywalizacji.

Ostatniego dnia plan zwiedzania był niezwykle napięty. Najpierw byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, potem staraliśmy się poczuć unikalny klimat Starego Miasta z górującą nad nim Kolumną Zygmunta. Z pewnością ułatwił nam to ubrany w stój z epoki kataryniarz, grający na katarynce zapomniane już dzisiaj stare, warszawskie melodie. Zwiedzając Stare Miasto, zatrzymywaliśmy się w różnych ciekawych punktach, m. in. przy Pomniku Małego Powstańca. Potem zwiedziliśmy przepiękne wnętrza Zamku Królewskiego, udaliśmy się na Cmentarz na Powązkach, a po południu do Wilanowa, gdzie zachwycaliśmy się pięknem pałacowej architektury, doceniając jednocześnie urok otaczających pałac ogrodów.

W czasie wycieczki dwie noce spędziliśmy w hotelu Bella Vista. Jedliśmy tam też śniadania i obiadokolacje. W ciągu dnia natomiast zaglądaliśmy do McDonald's albo zaopatrywaliśmy się we własny prowiant.

Do Ciężkowic dotarliśmy około północy. Dobrze, że to był piątek, bo przez weekend mogliśmy odpocząć po podróży i bogatsi o nowe doświadczenia wrócić w poniedziałek do szkoły.

Zapraszamy do fotorelacji z wycieczki do Warszawy.

Wyjazd 22 - 23 września 2021 r. - foto

Wyjazd 29 września - 1 października 2021 r. - foto